زیره کفش پی یو (PU) ,

menuordersearch
kalamalls.com
۱۴۰۰/۴/۲۰ یکشنبه
(4)
(0)
زیره کفش پی یو (PU)
 زیره کفش پی یو (PU)

پی یو (PU)

زیره کفش پی یو (PU) چیست؟ (زیره کفش پلی یورتان)

کتانی تزریق مستقیم چیست ؟

به نظر شما یک زیره کفش خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ دوام، راحتی یا قیمت مناسب؟

زیره کفش پی یو (PU) تمام این ویژگی‌ها را دارد. کلمه پی یو (PU) مخفف عبارت پلی یورتان (Poly Urethane) است و به طور خلاصه به زیره‌هایی گفته می‌شود که با ترکیب دو ماده پلی ال و ایزوسیانات ساخته می‌شوند. زیره‌‌‌‌‌های پی یو بسیار سبک هستند و دوام بالایی دارند. بنابراین کفش‌هایی که از زیره پی یو بهره می‌برند، برای استفاده طولانی مدت بسیار مناسب هستند.

زیره کفش پی یو انعطاف‌پذیر است، در سرما عایق حرارتی بوده و احتمال شکستگی نیز در این نوع زیره‌ها بسیار کم است (طبق استاندارد‌‌‌‌های جهانی، احتمال شکستن این زیره حدود 10 درصد است).

همچنین در برابر لغزش و رطوبت نیز مقاوم است.

 

کتانی تزریق مستقیم چیست ؟

در مورد کتانی‌‌‌‌های زیره پی یو، حتما بسیار شنیده اید، اما زیره پی یو دقیقا چه مشخصاتی دارد و به چه علت این همه محبوب و استفاده از آن در صنعت کفش و کتانی رایج است.
در ادامه نیز بررسی خواهیم کرد که زمانی که می‌گویند یک کتانی تزریق مستقیم است، به چه معناست.

پی یو یا pu یا مواد پلی یورتان نام یک نوع مواد است که از آن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود.

خواص پی یو باعث می‌شود که به آن برای تولید زیره کفش و کتانی به عنوان یکی از بهترین گزینه ها نگاه کنیم.

کتانی و کفش‌‌‌‌های زیره پی یو چه خصوصیاتی دارند؟

  •   درصد سایش پایین
  •   دوام بالا
  •   نرم بودن زیره
  •   عایق سرما است
  •   وزن کم

زیره پی یو به عالت نرم بودن و سبک بودن بهترین گزینه برای استفاده از آن در کفش ها وکتانی‌‌‌‌های مناسب پیاده روی است.

در کفش‌‌‌‌های مردانه طبی و کفش‌‌‌‌های زنانه طبی نیز از زیره‌‌‌‌های پی یو استفاده می‌شود، چرا که دوام آن بالا است و فرم خود را در طول زمان می‌تواند به خوبی حفظ کند و از دست ندهد.

در مورد کتانی‌‌‌‌های زیره پی یو کمی صحبت کردیم، اما در ادامه نیز مجددا به آن خواهیم پرداخت.

کتانی‌‌‌‌های زیره پی یو هم می‌توانند به صورت کارگاهی و با چسباندن زیره به رویه توسط نیروی انسانی و به کمک چسب انجام شود و هم می‌تواند به صورت تزریق مستقیم و بدون دخالت نیروی انسانی توسط دستگاه و به صورت کاملا ماشینی انجام شود که در این روش از مواد به جای چسب استفاده می‌شود.

 

 

کتانی و کفش هایی که به صورت تزریق مستقیم تولید می‌شوند دیگر نباید در مورد جدا شدن رویه و زیره آن نگران بود، دوام بالایی دارند و می‌توانید‌ آنها را اگر مشکل خاصی در رویه و پوسته آن وجود نداشته باشد به راحتی در لباسشویی نیز بشورید که هیچ آسیبی نمی‌بیند.

 

به طور کلی هر چقدر در فرایند تولید کتانی و کفش بیش از ماشین آلات به جای نیروی انسانی استفاده شود، محصول نهایی تمیز تر و سریع تر تولید می‌شود.

همچنین احتمال خطا در ماشین آلات بسیار کم است درحالی اگر این فرایند، توسط نیروی انسانی انجام شود، باید هزینه اشتباهات ناشی از بی دقتی و خستگی نیروی انسانی نیز، بر روی قیمت تمام شده محصول سرشکن شود و آن را نیز از مصرف کننده دریافت کنیم.

مسئله دیگر زمان است، دستگاه می‌تواند به سرعت و کاملا یکنواخت در چرخه تولید نقش خود را ایفا کند، در تولید‌‌‌‌های با تیراژ بالا این مسئله کاملا محسوس است.

چراکه در سیستم هایی که تولید بر طبق سفارش انجام می‌شود، زمان تحویل محصول در صورتی که تغییر کند می‌تواند خسارات سنگینی به بار آورد.

در مورد تولیدی هایی که به شیوه معمولی درحال فعالیت می‌باشند، مراحل کار به این صورت است که ابتدا یک مدلی را انتخاب و آن را طراحی می‌کنند.

نمونه اولیه آن را به بازار و مشتریان نشان می‌دهند و از‌ آنها نیز نظر خواهی می‌شود، ایرادات آن کم کم کاسته می‌شود با توجه به باز خورد‌‌‌‌های آن و کتانی وارد چرخه تولید می‌شود.

 

کتانی در چه تیراژی تولید می‌شود؟

تیراژ آن نیز باز متناسب با واکنش‌‌‌‌های بازار به آن مدل خواهد بود و میزان سفارشات تیراژ تولید را مشخص می‌کند.

اما کارخانه تولید کفش و کتانی، دیگر با توجه به نظر بازاریان و نه فقط با توجه به تخصص تیم طراحی حرفه ای خود مدل‌ها را آماده می‌کند، و آن را نه تنها در بازار‌‌‌‌های اصلی کشور که در بازار دیگر کشور‌‌‌‌های مجاور نیز توزیع می‌کند.

در کارخانه ها، دیگر نمی‌توان تولید نوسان دار را مدیریت کرد، یعنی یک روز هزار جفت تولید شود و روز دیگر پانصد جفت چرا که باعث حجم زیادی افزایش هزینه می‌شود یا به عبارتی دیگر یا ظرفیت کارخانه جواب هزار جفت تولید در یک روز را نمی‌دهد و یا در صورت کاهش تولید، حجم زیادی از وقت و زمان نیرو کار آن اتلاف می‌شود.

در صورتی که در تولیدات کوچک جمعیت گروه تولید زیاد نیست، می‌توان کم و زیاد شدن تولید را با روش هایی مانند مزد دهی کنتراتی و… کنترل کرد.

مزد دهی کنتراتی چیست؟ در این روش حقوق هر فرد نیروی کار نه بر اساس زمانی و ساعات کاری که بر اساس حجم کاری که انجام می‌دهد محاسبه می‌شود و در صورتی که یک روز تعطیل باشد (حتی جمعه) یا یک روز تیراژ کاری کاهش یابد خود آن فرد متضرر می‌شود.

جهت خرید کفش و کتانی قابل شستشو در لباسشویی کلیک کنید

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دنبال کنید

instagramtelegramwhatsuprubika
logo

دفتر مرکزی کالامالز: قزوین - بیدستان-خیابان امام - پلاک 80
تلفن‌‌‌‌های تماس: 09125825233-02832322424
www.kalamalls.com
siyadohoni@gmail.com